ćwicz mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla trening

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z w pewnych momentach można też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno aktualnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają idealne rezultaty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.